Top

Koła Różańcowe

W czasie mojej wizyty kolędowej u państwa Szemraj z Euskirchen zrodził się pomysł założenia Kół Różańcowych na terenie naszej Polskiej Misji Katolickiej. Pierwsze takie Koło powstało w roku 2002 w Euskirchen, a jego przewodniczącą została pani Elżbieta Szemraj. Potem powstało Koło Różańcowe w Brühl, jego przewodniczącą jest pani Jadwiga Tietz, potem w Bonn gdzie przewodniczącą do końca 2006 roku była pani Izabela Firke, a od tego czasu przewodniczącą Koła jest pani Grażyna Blaszak. Dzięki wielkiej wytrwałości naszej organistki pani Gabrieli Borek Koło Różańcowe powstało też na terenie Troidorf-Bad Honnef.

W ostatnią niedzielę miesiąca członkowie poszczególnych Kół spotykają się wspólnie po Mszy św. niedzielnej i następuje tzw. „zmiana tajemnic różańcowych”. Modlimy się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. jak również we wszystkich aktualnych potrzebach świata.

80 osób odmawiając codziennie różaniec jest naszym potężnym „zapleczem modlitewnym”. Nie ma może efektownych ujęć fotograficznych z działalności tych ludzi, a jednak ich modlitwa jest czymś najpiękniejszym i najwartościowszym, co mogą dać nam i całemu światu. Jest to ważny dowód dojrzałości naszej Polskiej Misji Katolickiej w Bonn.

(ks. Tadeusz Talik SChr, Bonn 2007)

Joomla templates by a4joomla