Top

WSPOLNOTA DOMOWEGO KOSCIOŁA 

Siostra Łucja dos Santos, która była świadkiem objawień Matki Bożej w Fatimie, jeszcze przed śmiercią w 2005 roku mówiła, że kluczowa bitwa między Chrystusem a szatanem zostanie stoczona o małżeństwo i rodzinę.

 

W liście do Kardynała Caffarry, s. Łucja napisała: „Ostateczna bitwa między Panem a królestwem szatana będzie o małżeństwo i rodzinę. Nie obawiaj się, ponieważ każdy, kto pracuje dla świętości małżeństwa i rodziny zawsze  będzie zwalczany i zawsze będzie napotykał wiele  przeciwności, gdyż jest to kwestia kluczowa. Potem stwierdziła: „Niemniej jednak Matka Boża zmiażdży mu głowę”.

 

Trudno  jest w obecnym czasie kroczyć za Chrystusem, trudno jest żyć wiarą, a jeszcze trudniej przekazać wiarę następnemu pokoleniu. Podstawowym miejscem nauki wiary i zbudowania relacji z Bogiem jest rodzina.

 

Od kilku lat w naszej Misji funkcjonuje i rozwija się Ruch Domowego Kościoła (zwany także Oazą Rodzin) skupia on małżeństwa chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. W naszej Polskiej Misji Katolickiej w Bonn mamy trzy kręgi tej wspólnoty.


Krąg Domowego Kościoła składa się z 4-6 małżeństw sakramentalnych lub rodzin, które raz w miesiącu spotykają się na wspólnej modlitwie, dzieleniu się życiem, rozważaniu Słowa Bożego i Nauki Kościoła. Opiekę duchową nad kręgami sprawuje kapłan.

 

Zainteresowane tą formacją młode małżeństwa proszę o kontakt z ks. Sławkiem.

Joomla templates by a4joomla